Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

SAVAZZUNK!

SAVAZZUNK!

Legyen szó bármelyik szépségápolási trendről, az biztos, hogy az összetevők között találkozunk savakkal. Hatalmas trend most, nem csoda, hiszen rendkívül hatékony hatóanyagokról van szó. Azonban amennyire hatékonyak, annyira körültekintően is kell bánni velük! 

Szinte minden második héten felkapnak egy új típusú savat, amiről eddig még nem is hallottunk. Manapság már akkora a választék, nem csoda, hogy az ember lánya belezavarodik melyik savat válassza a saját bőrtípusára! A tökéletes bőr utáni hajszában, sajnos néha képesek vagyunk túlzásba esni. Ha ez a túlzás savakkal történik, a bőrünk sok minden lesz, csak nem tökéletes. A nem megfelelő sav használat száraz foltokat, irritációt és kellemetlen, húzódó érzést is okozhat. 

Összeszedtük a leggyakrabban használt savakat a bőrápolásban, röviden összegeztük őket, így nyújthatunk egy kis segítséget a savak útvesztőjében! 

Azelainsav

Viszonylag új hatóanyag, ami igazán sokoldalú és hatékony, a szépségipar egyik nagy titkaként szokták emlegetni. Természetes eredetű, élesztőből és árpából származik, az AHA és BHA savakhoz hasonlóan karbonsav, mégis különbözik tőlük. Az azelainsav működési elve nem ugyanaz, mint egy kémiai hámlasztó, ami leoldja az elhalt hámsejteket. Ez a bőrfelszínen dolgozik, a bőrsejtek osztódási folyamatait lassítja, így azok nem halmozódnak fel. Antibakteriális hatású, így szuper a pattanások elleni küzdelemben, sőt a rosacea kezelésében is segíthet. Gyulladáscsökkentő, halványítja a pigment foltokat, szó szerint gátolja az ezekért felelős melanin termelését. Halványítja az aknés hegeket is, simítja a bőrfelszínt, ezáltal a finom ráncok láthatósága is csökken.

Citromsav
A citromsav egy AHA sav, amely természetesen megtalálható a citrusfélékben. Hámlasztóként működik, eltávolítja az elhalt hámsejteket, ami segít kiegyenlíteni a bőr tónusát és csökkenteni az öregedés jeleit. A nagyon zsíros bőrűek számára is előnyös lehet, mivel folyékony hámlasztóként működik, felszabadítja a pórusokat, ugyanakkor segít fenntartani bőrünk optimális pH-szintjét 4,7 és 5,75 között.

Glikolsav

Szintén AHA sav, de a glikolsav természetes módon a cukornádban található. Ha még nem találkoztál ezzel a savval és ragyogó bőrt szeretnél, akkor mindenképpen próbáld ki! Kémiai hámlasztó, amely segít feloldani a kötéseket, amelyek az epidermiszt és az elhalt hámsejteket összekötik, hogy utat engedjen a tökéletesen ragyogó bőrnek. Ez természetesen azt jelenti, hogy ha hiper pigmentációtól, öregedő bőrtől, kiütésektől vagy akár fakóságtól szenved a bőröd, a glikolsav a barátod. Mélyen behatol a bőrbe, ezért mint minden erős hatású összetevőt, kezdd kicsiben, akár heti egy alkalommal használd, és fokozatosan növeld, hogy a rutinod alapelemévé váljon. A glikolsavat normál, kombinált és zsíros bőrre ajánlják, az érzékeny bőrűeknél irritációt válthat ki

Hialuronsav
Ha a bőrödnek a nedvessége növelésére van szüksége, akkor a hialuronsav lesz a mennyei barátod. A bőrünk természetes módon termeli ezt, de például a hideg időjárás és az öregedés sokat kivesz belőle, ami hámlást, szárazságot és összességében fakó bőrt okoz. Szupersztár összetevő a bőr nedvesség tartalmának megtartásában, a molekula saját súlyának akár az ezerszeresét is képes megtartani. Több molekulasúlyú formája ismert, ami alapján megkülönböztetnek kis-, közepes- és nagy molekulasúlyú hialuronsavat. Ez a felszívódási képességüket befolyásolja, értelemszerűen minél kisebb a mérete, annál mélyebbre jut a bőrben. A legjobb ha multi, azaz több molekulasúlyú hialuronsavat használsz.Tökéletesen alkalmazható száraz, problémás és zsírosodásra hajlamos bőrön is. A szárazság miatt kialakul kis vonalak is eltűnnek használatával, feltölti és rugalmassá varázsolja a bőrt. 

Tejsav

Nagyon hasonlít a glikolsavhoz, mivel ez egy folyékony hámlasztó, amelyet a hiperpigmentáció és az öregedés jeleinek kezelésére használnak. A legfontosabb különbség a glikolsavval szemben azonban az, hogy sokkal alkalmasabb az érzékeny bőrre. Előfordulhat, hogy a bőröd túl érzékeny a glikolsavra, akár égő érzést is válthat ki, na ekkor érdemes tejsavra váltani. Természetesen elő lehet állítani tejből is, de a kozmetikumokban elsősorban a mesterséges formáját használják. Egyébként a szervezetünkben természetes módon is megtalálható, pl. edzés közben az izmok is termelik. Ez is az AHA savak családját erősíti, azaz oldja a bőrfelszínen lévő hámsejtek kötéseit. Bármilyen bőrtípuson használható, remek hidratáló, regenerál és halványítja az aknés hegeket és finom vonalakat is. 

Szalicilsav

Szintén egy természetes anyag, a fűzfa és a nyírfa kérgében található meg. Behatol a bőr rétegeibe, elpusztítja az útjába kerülő fehér- és fekete mitesszereket, és csökkenti a faggyútermelést. Az egyik legjobb hatóanyag a felesleges faggyú eltávolításában. A pattanások kezelésében gyulladáscsökkentő tulajdonsága is nagy segítség, fertőtlenítő hatása miatt szó szerint gátolja a gyulladt és fájdalmas pattánások kialakulását. Egyébként ő is AHA sav, zsírosodásra hajlamos és kombinált bőrtípusra ajánlott elsősorban. Segít megújítani a bőr szerkezetét, felgyorsítja a sejtképződést, ezáltal a kollagéntermelésre is jótékony hatással van.Ha érzékeny a bőröd, akkor mindenképpen fokozatosan szoktasd hozzá a bőrödet. Ha allergiás vagy az aszpirinre, akkor kerüld, hiszen ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazza, valamint terhesség és szoptatás alatt sem ajánlott a használata. 

A FAACE márka különleges arctisztítóiban és maszkjaiban is előszeretettel használják a különböző savakat: 

Ha valami igazán különleges tisztítóra vagy maszkra vágysz, ami igazodik a tested természetes ciklusához, akkor nézz körbe a FAACE kínálatában, kedvező árú szetteket is kipróbálhatsz! >>>

Az oldal tetejére