Minden, amit a természetes dezodorokról tudni akartál
Izzadásgátló kontra dezodor?
A dezodorok hatóanyagai megelőzik azokat a baktériumokat, amik a verejték kellemetlen illatáért felelősek és semlegesítik azokat, anélkül, hogy blokkolnák az izzadás természetes folyamatát.
Az izzadásgátlók ezzel szemben, ahogy a nevük is mutatja, megakadályozzák a verejték kibocsátását, felborítva ezzel a test hőszabályozását.
Természetes kontra hagyományos?
A használható készítmények között a legnagyobb különbségeket az összetevők között találjuk. A hagyományos izzadásgátlók alumínium klórhidrátot, alumínium-cirkóniumot és más alumínium vegyületeket is tartalmaznak, amik könnyen behatolnak a pólusokba és felhalmozódnak. Ez növelheti egyes betegségek kialakulásának kockázatát.
A természetes termékek növényi kivonatokat, ásványi timsókat és illóolajokat tartalmaznak, amik ugyanúgy megszüntetik a frusztráló illatokat, de nem blokkolják a verejtékmirigyeket.
Most lehet, hogy azt mondod, hogy a timsóról nem hallottál jókat… Az ásványi timsók is tartalmaznak alumíniumot, de azzal a különbséggel, hogy a timsóban egy nagy kristályos molekulaként van jelen, ami nem tud keresztülhatolni a bőrön.
Hogyan kell helyesen használni a dezodorokat?
Az alkalmazást illetően is van pár jó tanács, amit érdemes megfogadni. A dezodorokat elegendő naponta egyszer, lehetőleg tisztálkodás után használni. A természetes dezodorokat is érdemes esténként leöblíteni, de ha egyszer-egyszer kimarad, az sem probléma.
Utóbbit viszont a hagyományos szerek esetében minden este meg kell tenni, különben a verejtékmirigyek az éjszaka folyamán sem tehetik a dolgukat.
Amolyan alapszabály, hogy borotválás és szőrtelenítés után kerülni kell a dezodorok használatát, hagyni kell, hogy a bőr és a hámsejtek regenerálódjanak.
Próbáld ki a Mádara vegán, mogyorószármazék -, alumínium -és gluténmentes Bio-aktív dezodorját »»»