Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Neked is lehet természetesen szép szempillád!

Neked is lehet természetesen szép szempillád!

Hunyd le a szemed és képzeld el Marlene Dietrich, Marilyn Monroe, vagy napjaink sztárjainak híressé vált fotóit. Divathullámok ide vagy oda, a dús szempilla mindegyiküknél adott. Csábító tekintet, igéző szempár: ezek a kifejezések is azt mutatják, akár egyetlen szempillaspirál is elég lehet ahhoz, hogy arcunk emlékezetes maradjon. De vajon mitől lesz jó egy szempillaspirál?

 

Így teszteld a szempillaspirálodat

Sokak számára a szempillaspirál használata a visszájára fordul, számukra egy ördögi kör indul el. A tekintet hangsúlyozása miatt kezdik el, végül már szinte muszáj festeniük pilláikat, hogy egyáltalán látszódjanak. Ha szempillaspirált használsz és bármit tapasztalsz ezek közül, akkor bizony ideje elgondolkodnod a cserén:

  • szempilláid elvékonyodtak, kifakulnak
  • szempilláid ritkábbnak látod
  • szempilláid kiszáradtak, könnyen letörnek
  • szemed gyakran viszket, kivörösödik
  • szemhéjad gyakran megduzzad
  • ha smink van rajtad gyakran könnyezel, esetleg homályosan látsz

Mi lehet a baj? Nem is olyan nehéz kitalálni, mi is írtunk már róla: az összetevők, amelyek nagy része nem csak a szemet és környékét károsítja hosszú távon.

A szempillaspirálok többsége formaldehiddel tartósított, amely allergén anyag, és vizsgálják rákkeltő hatását is. Tartalmaznak parabéneket is, amelyek különösen veszélyesek a női szervezetre, mivel a hormonháztartás egyensúlyát is képesek megborítani. Mesterségesen előállított színezőanyagokban dúskálnak és olyan erős réteget képeznek pilláinkon, hogy azok nem tudnak megfelelően lélegezni.

Nem kell lemondanod a szempillafestésről!

Gondolj bele: a szempilla festése az egyik legősibb módja a sminkelésnek. Annyira, hogy már az ókori Egyiptomban is alkalmazták és Kleopátrát sem lehetett tökéletesre festett szemek nélkül látni. A kívánt hatást természetes anyagokkal érték el.

Viaszok (pl. méhviasz) adták a tartást a pilláknak és egyúttal táplálták is azokat. Ezt dúsították növényi olajokkal a csillogásért. Ahhoz, hogy ne legyen túlzottan folyékony, általában növényi port kevertek hozzá, majd jött a színezőanyag (szén, kávészemek, vagy egyéb növények).

95 Bio szempillaspirál modern tégelybe zárta az ősi alapanyagokat, ezzel megalkotva napjaink természetes szempillaspirálját, amit akár érzékeny szeműek is használhatnak. Visszatért a jól bevált alapokhoz, így a brazil karnaubapálmából nyert karnaubaviaszhoz, ami nem csak tartást, de gyönyörű fényt is ad a pilláknak és a kávéhoz, amitől azok természetes, mélysötét színt kapnak.

Fesd csomómentesre a szempilláidat!

Ha megvan a megfelelő vegyszermentes szempillaspirálod, akkor nincs más hátra, mint a technikád tökéletesítése!

  1. Nagyon vékonyan (szinte épphogy) kend át pilláidat kókusz-vagy ricinusolajjal, majd hagyj egy kis időt nekik.
  2. Ha szárazak, jöhet a festés! Félig hunyd le a szemed és szempillád külső ívén húzd végig a spirált, belülről kifelé, majd nyisd ki a szemed és alulról fölfelé ismét húzd végig a spirált a szempilláid belső ívén.
  3. Használj egy fogkefét szempilláid további igazítására, így elkerülöd, hogy csomós legyen és elnehezedjen.

Fontos: ne használj fél évesnél régebbi szempillaspirált! 

Az oldal tetejére