Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Narancsbőr? Mitesszerek? Luffa szivacs!

Narancsbőr? Mitesszerek? Luffa szivacs!

A luffa szivacs valójában egy igen érdekes növény, a luffatök szárított terméséből készül. Ennél természetesebb módját elképzelni sem tudjuk a bőrápolásnak, ráadásul nagyon sokoldalúan használható! Olvasd el, mire képes egyetlen luffa szivacs és Te is megérted, miért gondoljuk, hogy igazi fürdőszobai alapkellék.

Mikor és hogyan érdemes használnod a luffa szivacsot?

Szőrbenövés

A szőrteleníteni kívánt bőrfelületet előbb alaposan dörzsöld át luffa szivaccsal, majd azon a helyen, ahol vastagabb a bőr és gyakran alakul ki benövés esetleg szőrtüszőgyulladás, nyugodtan ismételd ezt meg 2-3 naponta. Nem csak a benőtt szőrszálaknak segít előbukkanni, hanem idővel ritkítja is a szőrt.

Cellulitisz - narancsbőr

A vérkeringés serkentéséhez és így a narancsbőr felszámolásához a luffa szivacs a legtökéletesebb eszköz! Használd hideg-meleg váltott zuhannyal együtt a cellulitisz sújtotta, kényes területeken. Alulról felfelé, körkörös mozdulatokkal dörzsöld vele a bőröd. Ne ijedj meg, ha látod, hogy bőröd kezd kipirulni, az csak azt jelenti, hogy jól dolgozol, fokoztad a vérkeringést!

Érdes, száraz bőr

A luffa szivacs igazi természetes bőrradír. Nem csak az elhalt, száraz hámsejtek eltávolításához kitűnő: miután átdörzsölted vele a bőrödet, használj egy tartalmasabb testápoló krémet és masszírozd be ezt is lágyan a luffa szivacs segítségével.

Mitesszerek (arc, kar, hát)

A luffa szivacs használatával nem csak fokozhatod a gyulladásgátló kozmetikumok hatékonyságát, hanem egyúttal megelőzheted a pórusok eltömődését is. Ha mitesszerekre hajlamos vagy, szmoggal erősen terhelt városban élsz, akkor mindenképpen javasolt beépítened az arctisztítási rutinodba.

Hogyan őrizd meg a luffa szivacs állapotát?

A luffa szivacs tipikusan olyan eszköz, amire azt mondjuk: megéri az árát! Még akkor is, ha nincs “jól tartva”, sokáig megőrzi állapotát és képes betölteni funkcióját. Azonban ha ezt a pár lépést követed, akkor garantáltan hű szolgálód lesz hosszú időre:

- használat előtt pár percre áztasd be langyos vízbe

- használat után alaposan öblítsd ki és egy szárazabb levegőjű, de meleg helyen hagyd megszáradni (ha a fürdőszobád kicsi és könnyen bepárásodik, érdemes másik helységben megszárítani, de nyáron kiteheted a napra is)

- havonta egyszer mosd át hideg vízzel, majd tedd be egy edénybe, önts rá annyi vizet, hogy ellepje és adj hozzá ecetet (1 liter víz = 2 kanál ecet, ebből az arányból indulj ki). Áztasd 2 órán át, majd csavard ki jól és hagyd megszáradni.

Milyen luffa szivacsot válassz?

Ha csak az arcodon szeretnéd mitesszerek miatt, vagy általános radírozásra használni, elég ha kisebb méretű, ún. luffa korongot veszel. A HYDRÉA egyiptomi luffa korongon található elasztikus pánt megkönnyíti a használatot.

Ha a teljes testradírozás érdekel, vagy testápolódat szeretnéd intenzívebben használni, akkor válassz kifejezetten erre kialakított eszközt, pl. a HYDRÉA egyiptomi luffa kesztyűt. 

Intenzívebb használatra, mint a narancsbőr kezelése, vagy a szőrbenövés, érdemes teljes szivacsot választanod. A HYDRÉA-családban találsz hagyományos luffa szivacsot is. 

Az oldal tetejére