Krém vagy szérum, mi a különbség?
Amikor azt mondod, hogy krém, akkor szinte biztos, hogy a hidratálódra gondolsz, hiszen ez a két fogalom már szinte eggyé vált a köznyelvben. A hidratálókrémed pedig olyan kozmetikum, ami gondoskodik bőröd komfortérzetéről, táplálásáról és pH-egyensúlyáról.
A szérumokkal kapcsolatban tele vagyunk tévhitekkel, amelyekkel ebben az írásomban már leszámoltam.
A szérumok olyan krémek vagy olajok, amelyek koncentráltan tartalmaznak hatóanyagokat, ezzel erősebb hatást tudnak gyakorolni a bőrre és a bőrproblémákra.
Mikor kell krémet használnod?
Mindig. Az arctisztítás 3-as szabálya örökérvényű, ha szép bőrre vágysz. Ennek pedig része a mindennapos hidratálóhasználat, ráadásul reggel és este különböző krémet kell bevetned.
Korábban már összegyűjtöttem mindent, arról mi a különbség a nappali és az éjszakai hidratáló között, illetve hosszasan értekeztem az arctisztítás triumvirátusáról is. Ezeket el tudod olvasni most is, segítenek az arcápolásod tökéletesítésében.
Fontosnak tartom kiemelni, hogy nem mindegy, milyen krémet használsz. Ha a hidratálód hatóanyagai nem működnek együtt bőröddel, nem oldják meg a bőrtípusod alapvető problémáit, nem elégítik ki a bőröd és az évszak igényeit, akkor nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket.
Ahhoz, hogy bőröd szép és egészséges legyen minden nap a tökéletes krémmel kell bekenned. Ehhez itt, a hatóanyag kisokosban találsz segítséget.
Mikor kell szérumot használni?
A szérumok alkalmazását mindig valamilyen speciális bőrprobléma, vagy valamilyen extrém tápanyagszükséglet indokolja.
A pattanások, a kínzó bőrszárazság, a felborult pH-egyensúly, az abnormális faggyútermelés, a ráncosodás, a pigmentfoltok, egyszóval minden, ami tükörbe nézve kellemetlenséget okozhat.
A szérumok használata 40 év alatt kúraszerűen javasolt, ha a fent felsorolt kellemetlenségek valamelyike éppen sújt.
40 felett azonban bővülnek az arcápolás lépései, a 3-as szabály kiegészül egy 4. lépéssel, az aktiválással, ami segít a ráncok és a káros szabadgyökök elleni küzdelemben, valamint távol tartja a bőrszárazságot is.
Az aktiválást szérumokkal tudod tökéletesen elvégezni, például organikus nyírfalével dúsítottal vagy Superseed magolajkoktélokkal.
Milyen a jó szérum?
Ha azt veszed figyelembe, hogy bőröd problémáit szeretnéd szérumokkal megszüntetni, akkor csak és kizárólag a természetes, növényi összetevők mellett teheted le a voksodat. Ugyanis a kemikáliákkal és mesterséges hatóanyagokból készült kozmetikumok csak elmélyíthetik tüneteidet.
A jó szérum tehát ellenőrzött, bio és organikus hatóanyagokból készül. Használata a problémák kiváltó okát kezeli, nem csak elnyomja azok jeleit.
Vera tippje
Nem csak otthon, a kozmetikámban is gyakran nyúlok szérumok után. Használom a kezelések alatt is és a vendégeimet is bátorítom, folytassák otthon is a szérumhasználatot.
Pattanásokra, zsíros bőrre és pigmentfoltokra a 100%-os csipkebogyóolajat szoktam ajánlani, míg ráncok ellen a Time Miracle nyírfajuice-os szérumát és a Superseed bőrmegújító organikus arcápoló olajat.
Száraz bőrre az SOS Hydra szérum organikus bazsarózsagyökér-kivonattal és természetes cukormolekukkál kínál megoldást.
Bőrirritáció esetén szintén jó választás a csipkebogyóolaj, de a Superseed nyugtató és hidratáló organikus arcápolóolaj is.
Szeretnéd megismerni a legjobb bioszérumokat? Nézz körül itt »