Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Biosamponok - ezek voltak az első tapasztalataim

Biosamponok - ezek voltak az első tapasztalataim

A biosamponokra való áttérés általában az első lépések között szokott lenni a természetes testápolás kialakításában, hiszen a hölgyek mindig is nagy gondot fordítottak hajuk fényére és egészségére, amit természetes samponokkal könnyedén elérhetsz te is. Mivel, hogyan, mennyit moss hajat és mit fogsz tapasztalni? Minden kérdésedre választ adok!

Biosamponok - ezek voltak az első tapasztalataim

A vegyszermentes testápolásban a legtöbben lépésről lépésre haladnak. Először csak ismerkednek a témával, nézelődnek a hatóanyagok és a hatások között. Én is így voltam ezzel és őszintén szólva nagyon hiányoztak az olyan írások, melyekben az első tapasztalatokról számolnak be, ezért én itt a Natural Skin blogjában már többször is tollat ragadtam és szavakba öntöttem első élményeimet a természetes dezodorok és a biokozmetikumok kapcsán is. Ma a biosamponok jönnek.

Mivel moss hajat?

Ahogy a bőrön keresztül, ugyanúgy a fejbőrön keresztül is a szervezetedbe juthatnak a káros, mérgező anyagok. 

A legtöbb mesterséges anyagokból készült samponban jelen vannak az olyan összetevők, mint:

- DEA,
- Oxybenzon,
- Sodium Lauryl Sulfate,
- Sodium Laureth Sulfate,
- formaldehid vagy annak származékai,
- szilikon,
- mesterséges illatanyagok,
- szintetikus anyagok, színezékek.

Ezek használata a habzást segíti, illetve azt, hogy a hajad hozzászokjon és igényelje használatukat, tehát egy zsírosodás elleni sampon csak addig szünteti meg az extrém zsírosodást, amíg rendszeresen használod azt.

Ezzel szemben a biosamponok a haj és a fejbőr egészségének és egyensúlyi állapotának elérésére törekednek. Hatóanyagai gyengéden tisztítanak, védelmezik a fejbőrt és erősítik a hajszálakat.

Ha fényes és ragyogó hajat szeretnél, akkor válaszd az északi nyírfát és vörösáfonyát tartalmazó sampont, ami nemcsak csillogóbbá varázsolja a hajadat, hanem annak tömegét is növeli.

Ha festett hajad fényéért szeretnél mindent megtenni, akkor a vörösgesztenyét és a lenmagot tartalmazó samponokat ajánlom, amelyek védelmezik az igénybe vett, festett hajat. Finom tapintásúvá és élettel telibbé teszik.

Ha táplálni és regenerálni szeretnéd hajkoronádat, akkor az északi csalán és a birsalma lesz a te két megmentő összetevőd. Erősítik a hajszálakat és megelőzik a hajvégek töredezését.

Hogyan moss hajat, hogy hatékony legyél?

A hajmosás nemcsak a samponon, hanem a technikán is múlik. Egy maréknyi samponnal dörzsöld a benedvesített fejbőrödet és a sampont folyamatosan kezdd el a hajvégek felé irányítani. 

A fejbőrödet részesítsd masszázsban és a hajad teljes hosszát mosd, dörzsöld át alaposan. 

Miután végeztél a hajmosással, alaposan öblítsd ki belőle a sampont és ha lehet, akkor használj valamilyen kondicionálót.

Itasd fel a hajadról a vizet és ne állj neki fésülni addig, amíg vizes a hajad, mert akkor könnyebben sérülnek a hajszálak, ha nedvesek.

Hányszor kell hajat mosni?

A túl gyakori hajmosással egy ördögi körbe kerülhetsz, mivel hozzászoktatod a hajad, így hamarabb elveszti fényét és könnyen zsírosodik majd.

A rövid hajat gyakrabban kell mosni, hiszen több törődést, fésülgetést és igazgatást igényel, így többször érsz hozzá, ezáltal könnyebben zsírosodik. 

Törekedj arra, hogy egy héten egyszer, maximum kétszer moss hajat, ezzel a hajadat is arra késztetted, hogy tovább tartsa meg puhaságát és fényét.

Mit tapasztalsz, ha biosamponra váltasz?

A biosamponok kezdetben negatív élménnyel is kecsegtethetnek, mivel úgy érezheted, hogy a hajad intenzívebben zsírosodik, nehezebben kezelhető, fénytelen és még korpásodik is.

Ezek mind normális következmények, hiszen a fejbőrödnek is méregtelenítenie kell valahogyan, miután annyi mesterséges és szintetikus anyag érte az évek során.

Ez a folyamat nagyjából 3-4 hétig tart, addig nem lesz a kedvenced a hajkoronád, de ha ezt az időszakot átvészeled, akkor erősebb és fényesebb lesz a hajad, mint valaha.

A biosamponok rendszeres használata hozzászoktatja a hajadat ahhoz, hogy elegendő legyen a heti egy vagy két hajmosás is, így időt is spórolhatsz használatukkal.

A biosamponok hatékonyságát biobalzsamokkal és kondicionálókkal, illetve 100%-os olajokkal, például argánolajjal és csipkebogyóolajjal tovább növelheted.

Szeretnéd te is meglépni az első lépést és bióra váltanád a hajmosásod? Nézz körül a Mádara hajápolószerei között »

Az oldal tetejére