Melyik kinek ajánlott?
Részünkről az egyértelmű válasz itt az volna: mindenkinek az organikus ajánlott, de megpróbálunk tárgyilagosak maradni.
Organikus kozmetikum: ha a bőröd érzékeny, könnyen kiszárad, viszket, vagy éppen folyton túl zsíros, ha a hajad hullik mindenképp ideje organikusra váltanod. Szervezetünk egy idő után egyszerűen telítődik a sok mesterséges anyaggal és szó szerint tiltakozni kezd. Ez jelenik meg a mindenféle bőr-és hajbántalmakban: ezeket egy nagy STOP táblának is tekintheted.
Hagyományos kozmetikum: ha nagyon ritkán használsz kozmetikumokat, mert nem igényled, akkor megértem, ha inkább a hagyományost választod, de muszáj figyelmeztetnem téged, hosszú távon nem fogja meghálálni a bőröd.
Melyikről honnan szerezhetsz információt?
Organikus kozmetikum: elég, ha a termékek csomagolásán minősítéseket keresel: pl. USDA, ECOCERT: ezek adják Neked a garanciát arra, hogy valóban gondosan bevizsgált termékről van szó.
Hagyományos kozmetikum: jóval alaposabb utánajárást igényel, az egyes alapanyagokat külön-külön érdemes átböngészned, de sajnos származási helyükben még akkor sem lehetsz teljesen biztos.
Melyiket hogyan használd?
Organikus kozmetikum: sampon esetén bátran használhatod őket akár minden nap is, nem okozol velük kárt, bár, ha már régóta használsz organikus sampont, tudod Te is, hogy nem fogod igényelni a napi hajmosást. A krémeket szintén elég lesz napszaknak megfelelően egyszer-egyszer magadra kenned, és készen is vagy.
Hagyományos kozmetikum: általában rendszeres, napi, akár napi több alkalommal történő használatra lettek tervezve és minden alkalommal kiegészítő kezelést igényelnek: azaz tonik után általában muszáj rögtön krémet használnod, mert azonnal feszül a bőröd, vagy hajmosás után mindig jön a balzsam, mert tartás nélküli a hajad.
Melyik jobb ár-érték arányban?
Organikus kozmetikum: elsőre egyértelműen ez tűnik drágábbnak, de nézd így: tartós, mert egy krémet pl. nem kell egy nap többször magadra kenned, hogy érezd hatását, ráadásul, ha végre megtaláltad az „igazit”, nem kell többet kísérletezned más termékekkel. Biztosan tudhatod, hogy természetes, ez pedig nem is igényel több magyarázatot: mi magunk is a természet részeiként létezünk, ezért ezekre az anyagokra van szüksége testünknek.
Hagyományos kozmetikum: tudjuk mi is, hogy ami drága, az még nem feltétlenül minőségi, ellenben ami feltűnően olcsó… nos, az sosem jelent jót. Mindig gondold végig, ha ár alapján választasz, hogy a gyártónak az alapanyagok, az előállítás, a flakon, a matrica, a szállítás mind-mind költségbe kerültek és akkor még nem is beszéltünk a haszonról. Miből készülhetett, ha ennyiért még meg is éri eladni? Ráadásul az olcsóbb termékekkel gyakran hajthatod magad igazi spirálba: károsíthatják a bőröd, hajad, ezért újabb és újabb termékeket fogsz kipróbálni, hogy helyrehozd bőröd állapotát.
Melyiket milyen érzés használni?
Organikus kozmetikum: finom, friss, gyümölcsös illatok, a természet igazi közelsége. Ha régóta használsz hagyományos kozmetikumokat, elsőre lehet, hogy szokatlan lesz: a samponok nem habzanak őrülten, a krémekből pedig nagyon kevés is elég. Kell némi idő, míg a bőrödben is tudatosul, ismét a természet részeként létezhet, de utána már nem akarsz majd visszatérni a korábbi állapotokhoz, hidd el!
Hagyományos kozmetikum: bódító cukorkás illatok, ezzel valóban nem tud – de nem is akar – versenyre kelni egy organikus kozmetikum. Arról valószínűleg már van tapasztalod, milyen érzetet hagynak a bőrön, így ezt nem is ragozzuk tovább.
Teszteld inkább Te magad a különbséget, próbáld ki Te is, mit tudnak az organikus kozmetikumok: irány a Natural Skin webshop.