Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Minden, amit a pigmentfoltokról tudnod kell

Minden, amit a pigmentfoltokról tudnod kell

Kozmetikusként első sorból figyelem azt, hogy évről évre mi az, ami a legtöbb problémát okozza a hölgyeknek. Az utóbbi időszakban észrevettem, hogy egyre több gondot generálnak a pigmentfoltok, amik apró szeplőkként és nagyobb foltokként is feltűnhetnek a bőrön. Mitől alakulnak ki ezek a foltok, hogyan kezelhetők és mit lehet tenni ellenük otthon? Ezekre a kérdésekre adunk most választ!

Minden, amit a pigmentfoltokról tudnod kell

Mi az a pigmentfolt?

Biológiai ismereteidből ismerős lehet a melanin nevű anyag, ami a bőr, a szem és a haj színéért felelős. Ha melanintermelést valami megzavarja és felbomlik annak egyensúlya, akkor sötétebb vagy világosabb foltok jelentkezhetnek a bőrön, ezek az ún. pigmentfoltok.

Fontos tudni, hogy ezek a foltok hasonlíthatnak a szeplőkre, színük többféle árnyalatú is lehet, a fehértől egészen a sötét barnáig. A pigmentfoltok mindig csak színbeli elváltozások, sosem türemkednek ki a bőrből. Ha utóbbit tapasztalod, akkor nem pigmentfolttal állsz szemben.

Hogyan alakulnak ki a pigmentfoltok?

A leggyakoribb okok között a káros UV-sugarakat szokták emlegetni, melyek valóban gyakran okoznak ilyen természetű foltokat, de más is állhat a háttérben.

A bőr felszínének irritációja, erős súrlódás, dörzsölés és túlzásba vitt bőrradírozás is lehet a probléma gyökere.

A különböző vegyi anyagokkal történő érintkezés szintén a dobogósok között van, ami a kiváltó okokat illeti. Ebbe a kategóriába sorolhatók a különböző festékanyagok és illóolajok által okozott pigmentfoltok is.

Ha korábban meggyűlt a bajod a pattanásokkal, akkor lehet, hogy a pigmentfoltokkal is meg fog. Az aknék hegei helyén ugyanis könnyen alakulhat ki elszíneződés.

Mint mindennek, úgy a pigmentfoltoknak is lehetnek belső okai. Anyagcserezavar, hormonproblémák és idegrendszeri gondok is kiválthatják őket.

Végül, de nem utolsó sorban van néhány olyan pigmentzavar, ami genetikailag öröklődik.

Fontos, hogy a kezelések előtt megtaláld azt az okot, ami a pigmentfoltjaidat előidézte.

Hogyan kell kezelni a pigmentfoltokat?

A pigmentfoltokat nem lehet teljes mértékben eltüntetni, csak halványítani lehet őket. Ebben a bőrgyógyászod és a kozmetikusod is tud neked segíteni.

Válassz olyan kozmetikát, ahol természetes alapanyagokkal dolgoznak és feltárják a bőrproblémák okát, nem csak a tüneteket nyomják el. A kezelés kiválasztása előtt jó ha konzultálsz a bőrgyógyászoddal is, aki a megfelelő kozmetikai kezelés kiválasztásában is tud segítséget nyújtani.

Az AHA-gyümölcssavas hámlasztás a legtöbb pigmentfolttal küzdő hölgynek segít, hiszen ezek feltöltik a bőrt, halványítják a kialakult foltokat, kitisztítják és összeszűkítik a pórusokat.

Mit tehetsz otthon a pigmentfoltok ellen?

Szerencsére ma már természetes és bio eredetű krémekkel is küzdhetsz a pigmentfoltok ellen. A mangó aktív gyümölcs kivonata bizonyítottan halványítja a bőr felszínén található foltokat és megakadályozza azt, hogy újra megjelenjenek.

A Naobay bőrfeherítő krémét kúraszerű használatra találták ki, 10 héten keresztül napi kétszer kell felvinni az érintett területekre. Az otthoni kezeléshez a magas faktorszámú naptej használata és a rendszeres, heti egyszeri bőrradírozás is hozzátartozik.

Belevágnál a Naobay 10 hetes kúrájába? Szerezd be hozzá a bőrfehérítő krémet »»»

Az oldal tetejére